مقالات

قیمت و مزایای استفاده از فیبرنوری

فیبرنوری

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و صنعت، کابل فیبرنوری جایگزین کابل های مسی شده است زیرا کارایی بسیار بالاتری نسبت کابل مسی دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا با قیمت کابل فیبرنوری و مزایای استفاده از فیبرنوری آشنا شویم:

مزایای استفاده از فیبرنوری:

شبکه های فیبر نوری می توانند سرعت اتصال بیشتری را برای چندین کاربر ارائه دهند. همچنین استفاده از فیبرنوری باعث اتصال سریعتر و بهره وری بیشتری را برای صاحبان کسب و کار ایجاد می کند. کابل فیبر نوری دارای مزایای قطعی نسبت به کابل های مسی هستند از جمله این مزایا عبارتند از :

پهنای باند بیشتر

کابل های فیبر نوری پهنای باند بیشتری را برای حمل داده نسبت به کابل های مسی با همان قطر ارائه می دهند.

سرعت سریعتر

این کابل های دارای هسته هایی هستند که نور را برای انتقال داده با سرعت بالا حمل می کنند و تخریب سیگنال کمتری دارند.

فاصله طولانی

کابل های فیبر نوری می توانند سیگنال های بسیار دورتری را نسبت به کابل های مسی حمل کنند که البته این فاصله ها به نوع کابل و طول موج و شبکه بستگی دارد. همچنین قیمت هر متر فیبر نوری با توجه به نوع کابل و جنس به کار رفته در اجزای آن متفاوت است.

قابلیت اطمینان بهتر

فیبر ها مقاومت بالا تری نسبت به تغییرات دما وآب و هوا و رطوبت درمقایسه با کابل های مسی را برخوردار هستند و همچنین کابل فیبرنوری جریان الکتریکی را حمل نمیکند بنابراین تداخل الکترو مغانطیسی بر روی آن تاثیری ندارد و باعث قطعی در انتقال داده نمی شود.

نازک تر و محکم تر

در مقایسه با کابل های مسی کابل های فیبر نوری نازک تر و محکم تر و همچنین سبک تر هستند. فیبر می تواند فشار بیشتری نسبت به مس مقاومت کند و کمتر مستعد آسیب و شکستگی است.

قیمت ومزایای استفاده از فیبر نوری

هزینه به صرفه

اگرچه ممکن است کابل فیبر نوری نسبت به کابل مسی هزینه اولیه بالاتری داشته باشد اما دوام و کارایی بیشتر کابل فیبر نوری باعث میشود تا انتخاب بهتری باشند. قیمت کابل فیبر نوری با توجه به نوع آن همچون کابل فیبر نوری سینگل مود و یا مالتی مود و یا فورکورد متفاوت است.

انتخاب کابل فیبر نوری و همچنین پیدا کردن بهترین برند کابل فیبر نوری نیازمند تحقیق و داشتن اطلاعات کافی از این محصول و همچنین معتبر بودن شرکت سازنده  است.

کابل ‌فیبر نوری به طور کلی به دو دسته Single mode و Multi mode تقسیم می شود. کابل فیبر نوری سینگل مود نور را به طور مستقیم و بدون شکست انتقال میدهد و منبع نوری آن لیزر است که شدت نور بالایی دارد و قطر هسته این نوع کابل کم است. قیمت کابل فیبر نوری سینگل مود با توجه به جنس و و شرکت تولید کننده آن متفاوت میباشد.

کابل فیبرنوری مالتی مود قطر هسته بیشتری نسبت به کابل فیبر نوری سینگل مود دارد و منبع نوری این نوع کابل ال ای دی (LED)  است. کابل نوری مالتی مود میتواند پرتوهای مختلف با طول موج های مختلف را از خود عبور دهد. قیمت کابل فیبر نوری مالتی مود با توجه به اینکه ویژگی های متفاوتی نسبت به کابل فیبر نوری سینگل مود برخوردار است متفاوت است.

امروزه بسیاری از شرکت های مخابراتی برای انتقال سیگنال های تلفن، ارتباطات اینترنتی و سیگنال های تلویزیون از فیبرنوری استفاده میکنند. همچنین قیمت کابل فیبر نوری مخابراتی با توجه به کارایی و جنس و عملکرد آن تعیین میشود.

قیمت کابل فیبر نوری

 

آدابتور فیبرنوری

آدابتور فیبرنوری یا کوپلر ابزار های کوچکی هستند که برای اتصال کابل های فیبر نوری استفاده می شوند و شکل های گوناگونی دارند اما همگی عملکرد یکسانی دارند و باعث ارتباط همزمان بسیاری از دستگاه‌ها به یکدیگر میشوند.  آدابتور فیبر نوری انواع مختلفی دارد به عنوان مثال آدابپتور فیبر نوری تک حالته یا سیمپلکس که برای اتصال یک کابل فیبر نوری مورد استفاده قرار میگیرد و یا آدابپتور فیبر نوری دو حالته یا دوبلکس کهبرای اتصال دو کابل فیبر نوری استفاده مشود و همچنین آدابپتور فیبرنوری چند حالته.

با توجه به تنوع زیاد آدابتور فیبر نوری و ظاهر نشابه آنها و فروشندگان مختلف باید بدانیم که برای اتصال چه نوع کابل فیبر نوری میخواهیم استفاده کنیم، برای مثال برای اتصال یک نوع کابل فیبر نوری باید از آداپتور فیبر نوری سینگل مود و همچنین برای اتصال دو یا چند نوع کابل فیبر نوری باید از آداپتور فیبر نوری مالتی مود استفاده کنیم.

 قیمت آدابتور فیبر نوری با توجه به شکل و اندازه و نوع مصرف آن و همچنین جنس و کیفیت آن متفاوت است.

 

آدابتور فیبر نوری

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.